Skocz do zawartości

System Górnictwa


Trona
 Udostępnij

System Górniczy  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Administracja powinna zaktualizować System Górnictwa na Pandorze?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

jako maniak farmienia gelda i szukania alternatyw w zarobkowaniu na serwerze, chciałbym poruszyć temat Systemu Górnictwa na serwerze. Jak wiemy - System Górnictwa jak i System Rybacki są do siebie dość zbliżone. W skrócie; rozwiajmy pasywki, zwiększając % na powodzenie operacji, wbijamy pkt. na wędce/kilofie również zwiększając % na wyłowienie/wydobycie, przy okazji jest zwiększana tutaj szansa na drop skrzyni rybaka/górnika. I wszystko do tego momentu ma ręce i nogi. Jest tylko jedno "ALE". Mianowicie tak jak przy łowienia ryb - pozyskujemy ryby, które swoją wartość mają (misje rybaka), do tego dochodzi szansa na drop owoców morza, które potrzebne są do kolekcjonera czy jako dopał na PVP/wojny - to wszystko ma swoją wartość rynkową na której można zarobić. Tak w Górnictwie wypadają nam sztabki w bardzo marginalnej wartości, Skrzynie Górnika nie ratują sytuacji, gdyż nawet z dobrym kilofem i odpalonym eventem górniczym, pozyskana ich ilość pozostawia wiele do życzenia + drop jest bardzo mierny oraz wartość przy sprzedaży. Uwzględniając że nawet przy maksymalnych parametrach wydobycia ma się te 60% szans + założone itemy z IS pod górnictwo, kilof na dobrym poziomie, kopiąc podczas eventu, to opłacalność jest niższa od bicia mobów w m1 na pierwszych poziomach i zbieraniu sztabek z ziemi. 

Moje propozycje rozwiązania problemu:
A). Zwiększenie ilości wydobywanych sztabek oraz ujednolicenie ich do 10kk z 5kk,
B). Zmniejszenie % szansy na drop Skrzyni Górnika (dla balansu), w zamian za polepszenie dropu ze Skrzyni Górnika, by opłacało się kopać dla jej pozyskania oraz by cena rynkowa przy sprzedaży była atrakcyjna dla sprzedającego. 

Ktoś może powiedzieć, że przecież "są eventy górnicze i rybackie w weekendy". Tak, ale tutaj chodzi o "rozjazd opłacalności" względem łowienia ryb do wydobywania rudy. Tutaj rybacy wciąż mają przewagę nad górnikami. Aktualny system górniczy praktycznie nie istnieje dla ludzi - tak jak mówiłem, już lepiej bić moby i farmić sztaby niż kopać rudę. 
Zmiany przyniosą fajną alternatywę zarobkową dla graczy, ożywi "klimat wspólnego kopania i pisania z innymi w międzyczasie". Dodatkowo gracze zobaczą potencjał zakupowy w Item Shopie pod Set Górnika - co też opłaci się Administracji. :patrickBusiness:
Dowód, że zbadałem temat empirycznie: 

sbBkZ5w.jpeg

Edytowane przez Trona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Satanist napisał(a):

aha kto w ogole rudy kopie? co to metin2 pl 2005 rok? :patrickLOL:

Liczyłem na lepszy argument przeciw ¯\_(ツ)_/¯
Skłaniam się w myśl idei - "dajmy graczom alternatywy", sądzę że lepiej mieć większy wachlarz wyboru niż okrojone demo. Dodatkowo zawsze też patrzę pod kątem opłacalności również dla właścicieli serwisu. Niech każda ze stron ma profity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też w kontrze do "kto kopie rudy? co to metin2 2005r?", że jednak na serwerze jest ten system dodany. Jakąś funkcję ma pełnić, a przedmioty pod ten system są również w Item Shopie. Nie byłoby tematu, gdyby Pandora była pozbawiona tego systemu. Dlatego chyba warto rozwijać coś co już jest, a być może nie spełnia zamierzonych oczekiwań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten system nie zostanie bardziej rozwinięty. Jest alternatywą dla leniwych. Mogło nie być tutaj żadnej zmiany względem oryginału ale zaszła chociaż taka jeśli ktoś lubi kopać. Nie zamierzamy rozwijać pobocznych opcji zarabiania bardziej gdyż to czysta głupota aby ktoś przy tak małym wysiłku miał zarabiać porównywalnie do dropienia. Łowienia również nie zamierzamy ruszać gdyby ktoś chciał napisać podobny temat. Wolimy skupiać się na obszarach PvP obecnie.

  • Polubienie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Admin zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...